Bulgaristan vatandaşlığı işlemlerinde kullanılacak olan İsim Denkli Belgesi

Pınar F. tarafından talep edilen bilgi:

Soru: Daha önce babamın Bulgaristan vatandaşlık işleri için yazışmıştık ve babamın hazırlaması gereken evrakların listesini yollamıştınız. Listede sadece isim denklik belgesini yapamadık. Bulgaristan’dan göç ettikleri ve TC nüfusuna kayıtlandığı şehir Aydın ve bu şehrin nüfus müdürlüğü isim belgesi veremedi. Şimdi Ankara’ya Nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğüne başvuralım mı? yoksa isism denklik belgesi hariç diğer belgeleri size yollasam olur mu internetten? Siz neyi tavsiye edersiniz?.

Sayın Pınar F.

Pınar hanım mevcıt olan belgeleri incelememiz için gönderebilirsiniz. Bulgaristan vatandaşlığı işlemlerinde kullanılacak olan en önemli belge olan İsim Denklik Belgesi bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğünden düzenlenemiyorsa Ankara Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden alınmalıdır. Sitemizde İsim Denklik Belgesi örneklerini görebilisiniz. 2017 yılı mayıs ayı itibariyle Bulgaristan vatandaşlığı işlemlerinde kullanılacak olan İsim Denklik Belgesi başvuruları bağlı olduğunuz Nüfus Müdürlüğü üzerinden de yapılmaktadır.

İyi günler dileriz.

5 Responses to Bulgaristan vatandaşlığı işlemlerinde kullanılacak olan İsim Denkli Belgesi

  1. Devran dedi ki:

    Merhaba
    Babam 18.08.1950 Bulgaristan göçmeni isim denklik belgesi istedik fakat red cevabı geldi abim babamlarla 2 yaşında gelmiş onun isim denkliği çıkıyor.Bu durum nasıl çözülür acaba birde muhacir belgesiyle isim denklik başvurusu yapılabilinirmi teşekkürler…

  2. Nuriye dedi ki:

    Merhaba babam 1951 göçmeni, vatandaşlık işlemlerine başlamak istiyoruz. İsim denklik belgesi talep ettik ama arkasında göç pasaportu çıkmadı. İsim denklik belgesinde önceki adı ve soy adı aynı yani farklı bir isim yok. bu durumda bu belge ile işlemlerimizi devam ettirebilir miyiz ya da bununla ilgili başka yapabileceğimiz bir şey var mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir